تبلیغات
شهر عکس | گالری خفن ترین عکس های ایران و جهان - دستگیری معصومی‌نژاد سیاسی و فاقد مبنای حقوقی است

دستگیری معصومی‌نژاد سیاسی و فاقد مبنای حقوقی است

شنبه 15 اسفند 1388 01:15 ق.ظنویسنده :

 
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ایران:
دستگیری معصومی‌نژاد سیاسی و فاقد مبنای حقوقی است

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ایران دستگیری معصومی‌نژاد را سیاسی و فاقد مبنای حقوقی خواند و این اقدام را در راستای فشار بر ایران برای كوتاه آمدن از حقوق هسته‌ای و برای تحت شعاع قرار دادن شاهكار اطلاعاتی ایران دانست.


عباس درویش توانگر در گفتگو با خبرگزاری فارس افزود: سناریوی جدید دستگیری معصومی‌نژاد سیاسی و یك سناریوی مافیایی و توافق شده با آمریكا و رژیم صهیونیستی و به منظور فشار بر ایران برای توقف فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای است و ماجرایی واهی و شبیه‌سازی شده در مقابل دستگیری عبدالمالك ریگی بعنوان شاهكار اطلاعاتی ایران و همچنین مقابله با آزاد‌اندیشی خبرنگاران در جهان قلمداد می‌شود.
وی گفت: اخیرا برلوسكونی نخست‌وزیر فاسد‌الاخلاق ایتالیا كه فسادهایش شهره عام و خاص در جهان است با سران رژیم صهیونیستی ملاقات كرد و به آنها متعهد شد كه با تمام توان فشارها را بر ایران افزایش خواهد داد. حتی صریحا اعلام كرد ما باید هر آنچه می‌توانیم انجام دهیم تا برنامه هسته‌ای ایران را متوقف كنیم.
توانگر اضافه كرد: برلوسكونی در راستای تعهداتش به رژیم صهیونیستی در اولین گام دو اقدام انجام داد یكی لغو یكطرفه قرارداد بین المللی شركت انی ایتالیا در میدان دارخوین ایران بود كه حیثیت دولت ایتالیا را در پایبندی به مقررات بین‌المللی زیر سئوال برد و دیگری برخورد پلیس خشونت‌طلب ایتالیا در دستگیری آقای معصومی‌نژاد بود.
وی یادآور شد: برلوسكونی فردی است كه نه تنها مردم ایتالیا بلكه حتی اعضای خانواده‌اش هم در مسائل اخلاقی به شدت او را سرزنش می‌كنند و لذا او نمی‌تواند راوی صادقی از حقیقت و آزادی در جهان باشد. وی در سرزمین‌های اشغالی خون‌های ریخته شده فلسطینی‌های مظلوم را زیر پا گذاشت و با به رسمیت شناختن رژیم صفاك و خون آشام صهیونیستی خواستار عضویت این رژیم در اتحادیه اروپا شد.
توانگر با بیان اینكه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ایران دستگیری آقای معصومی‌نژاد را یك حركت سیاسی، غیراخلاقی ، نقض آشكار حقوق بشر و جلوگیری از آزادی بیان می‌داند، تاكید كرد: ما معتقدیم معصومی‌نژاد بخاطر نقش موثر در افشای خشونت‌طلبی‌های پلیس ایتالیا و همچنین اطلاع‌رسانی مفید در افشای مفاسد اخلاقی برلوسكونی نخست‌وزیر ایتالیا چنین هزینه‌ای را پرداخت كرده است.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ایران تاكید كرد: جرم معصومی‌نژاد این بود كه تظاهرات ده‌ها هزار نفری مردم ایتالیا در اعتراض به فسادهای برلوسكونی را منتشر می‌كرد، جرم او این بود كه زجر، ستم‌ و شكنجه مقام‌ها و نژادپرستان ایتالیایی علیه 2 میلیون و 600 هزار مهاجر بویژه مسلمانان این كشور را برملا می‌كرد.دستگیری معصومی‌نژاد برای جلوگیری از به تصویر كشیدن اوضاع وخیم اقتصادی ایتالیا بوده است و نشانگر آن است كه مافیا در ایتالیا تحمل انتشار حقیقت را ندارد.
وی افزود: ادعای دستگیری معصومی نژاد در راس یك شبكه تروریستی بسیار مضحك و خنده‌آور است. خبرنگاران ایرانی كه توانسته اند در پاسداری از انقلابشان، جنگ نرم غرب و دشمنانشان را خصوصا در تحولات هشت ماهه پس از انتخابات تحت رهبری‌های خردمندانه آیت‌الله خامنه‌ای به شكست و رسوایی بكشند، به خوبی می‌دانند كه در دنیای امروز سلاح رسانه از هر سلاح دیگری برنده‌تر و كارآمد‌تر است و بنابراین نیازی به چند تیر و تفنگ ندارند. اگر پلیس و دولتمردان ایتالیا‌یی تحمل كنند و اجازه دهند دادگاه معصومی‌نژاد آزاد و علنی برگزار شود، ماهیت بازی دروغین اتهام زنندگان به سادگی آشكار خواهد شد. ما از مسئولان دیپلماسی کشور و مسئولان رسانه ملی می‌خواهیم با گرفتن وکیل برجسته این ادعای واهی ایتالیا‌یی‌ها را در دادگاه بیش از پیش برملا سازند.
وی گفت: متاسفانه پلیس ایتالیا گرفتار مافیاست و در جهان به خشونت‌طلبی با استفاده از پیشرفته‌ترین ابزارها علیه مردم و مهاجرین اشتهار دارد. اگر این پلیس قادر است، از كشت و كشتار و رفتارهای تبعیض‌آمیز نسبت به مهاجرین مستضعف و زندگی خفت‌بار ایشان در زیر مجراهای فاضلاب جلوگیری كند. همین پلیس است كه از برگزاری نماز جماعت مسلمانان در پاركینگ منازلشان جلوگیری می‌كند. این پلیس در نزد افكار عمومی جهان به عنوان یك پلیس سركوب‌گر معروف است و پیرو رویكردهای نژاد پرستانه عمل می كند.طبیعی است شهادت چنین پلیسی مقبولیت نخواهد داشت.
توانگر تاكید كرد: این انجمن دستگیری معصومی‌نژاد را مقابله غرب با جریان آزاد اطلاعات توسط جمهوری اسلامی ایران می‌داند و اتهام‌های واهی و بی‌اساس به كارمندان جمهوری اسلامی را در راستای سیاه‌نمایی فعالیت‌های دیپلماتیك و رسانه‌ای می‌داند. از آنجایی كه دیپلماسی ایران بخصوص طی چند سال اخیر ابتكاری و تهاجمی بوده است و غربی‌ها در چند ساله اخیر از این دیپلماسی بیش از گذشته متضرر شده‌اند طبیعی است كه با القای فعالیت تروریستی قصد جبران مافات داشته باشند و این تهمت‌ها به مراكز دیپلماتیك و رسانه‌‌ای ایران در همین چارچوب ارزیابی می‌شود.
وی درباره بخش دیگری از این سناریوی دروغ گفت: مسئولان ایتالیایی برای حمایت از قطعنامه جدید پیشنهادی آمریكا برای تحریم‌های شدید‌‌تر علیه ایران كه با عدم استقبال جهانیان روبرو شده نیاز به فضا‌سازی دارند. دستگیری معصومی‌نژاد از جمله این فضا‌سازی‌ها است.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ایران درباره تداوم فعالیت‌های غنی سازی اورانیوم در ایران اسلامی گفت: ملت ایران راهشان را انتخاب كرده‌اند و با چنین فشارهایی صحنه را خالی نخواهند كرد.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ایران اظهار داشت: دستگاه اطلاعاتی ایران با دستگیری تروریست معروف عبدالمالك ریگی عامل جیره‌خوار آمریكا، رژیم صهیونیستی و دولت‌های مرتجع منطقه، یكی از شاهكارهای اطلاعاتی خود را به رخ جهان كشید كه به اعتقاد ما هنوز زود است كه در مورد ابعاد و دستاوردهای این حركت عظیم اظهار نظر كامل كرد.
وی تاكید كرد: طبیعی است كه غرب برای تحت شعاع قرار دادن اقتدار دستگاه‌ امنیتی جمهوری اسلامی ایران نیازمند حربه‌های سیاسی است؛ ولی مردمان و خبرنگاران آزاد اندیش جهان به سادگی فریب چنین مسائلی را نخواهند خورد. شبیه‌سازی این ماجرا با ماجرای ریگی بسیار مضحك و خنده‌آور است.این دستگیری هرگز نمی‌تواند با دستگیری مهره آمریكا و غرب در منطقه شبیه‌سازی شود و از عظمت كار اطلاعاتی ایران بكاهد.
توانگر یادآور شد: رئیس پلیس ایتالیا كشف عملیات ادعایی را براساس شنود تماس‌های تلفنی، نظارت بر پست الكترونیكی و پیامك‌های خبرنگار ایران ادعا كرده است كه نشان از شنود غیرقانونی در غرب و توجیه و تداوم این اقدامات غیراخلاقی و غیرقانونی است.
وی گفت: خبرنگار با سابقه ایرانی به اتهاماتی مثل تماس ایرانی‌ها با وی، ارتباط صمیمانه با خبرنگاران خارجی، ارتباط یك صادر كننده با وی كه اصولا از اساس اتهام حقوقی و قابل قبولی نیستند، مواجه شده است.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ایران در پایان سكوت تامل برانگیز انجمن‌های مدافع حقوق بشر را در دستگیری خبرنگار باسابقه ایران محكوم كرد.


برچسب ها: دستگیری معصومی‌نژاد سیاسی و فاقد مبنای حقوقی است ، دستگیری معصومی‌نژاد ، معصومی‌نژاد ، دستگیری سیاسی ،
آخرین ویرایش: - -

 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر